פוסט זה יעסוק בעמדות טעינה לרכבים חשמליים: סוגים שונים של עמדות, הבדלים בין כל הסוגים, יצרנים מומלצים. בעולם המודרני של היום, רכבי החשמל משנים את דרך בה אנו רואים ונוהגים בכבישים. כאמור במאמר זה נלמד לעומק על עמדות הטעינה המהפכניות ונדבר על הטכנולוגיה המתקדמת שמאחורי אלו.


עמדת טעינה לרכב - הברז החדשני של התחבורה

התפקיד הראשי של עמדת הטעינה

עמדות הטעינה לרכבי חשמל הן נקודות חשמל ציבוריות שמיועדות להטענת הרכבים החשמליים שבדרכים. התפקיד המרכזי של עמדות הטעינה הוא אספקת חשמל לרכבים אלו והפיכת הנסיעה ברכב חשמלי לאפשרות יותר פשוטה ונגישה. זה גם מהווה חלק מהמאמץ העולמי להפחתת שימוש בדלקנים. התכלית היא להפוך את התחבורה ברכבים חשמליים לאפשרות ראשונה בבחירה מודעת.


הטכנולוגיה שמאחורי עמדות הטעינה

על פניו, עמדת הטעינה עשויה להיראות כמו מערכת שמספקת חשמל לרכב, אך המציאות היא הרבה יותר מורכבת ומרשימה. הטכנולוגיה נמצאת מאחורי עמדות הטעינה היא הטכנולוגיה החדשה ביותר בתחום הרכבים.


סוגי עמדות הטעינה

1. עמדות טעינה מקומיות

 עמדות טעינה מקומיות הן עמדות סטנדרטיות שנמצאות לרוב בערים ובמקומות הציבוריים. הן נמצאות לרוב באזורי תחנות דלק רגילות ומספקות חשמל לרכב חשמלי בצורה מהירה ויעילה. מהירות ההטענה כלל לא עולה על 22 קילוואט שעה. יש רשויות מקומיות במרכז הארץ שהתחילו .להתקין עמדות טעינה כאלה בחניונים עירוניים בבעלותן ובחנייה כחול לבן
2. עמדות טעינה מהירה

עמדות טעינה מהירה הן היותר מומלצות עבור נהגים ברכבים חשמליים שמחפשים לחזור לדרך במהירות. בעמדת טעינה זו, הטעינה נעשית בצורה מהירה יותר- אפשר להמשיך להטעין למקסימום תוך דקות ספורות.

  היום קיימות עמדות לכלל הרכבים עד 150 קילוואט שעה, ולרכבי טסלה עד 250 קילוואט שעה (בעמדות סופר צ׳רגר של ענקית הרכב חשלי טסלה). יחד עם זאת צריך להבין שקצב טעינה מנוהל על ידי רכב ולא על ידי העמדה.

הרכב לא תמיד מוכן ״לקבל״ את קצב הטעינה שהעמדה יכולה לספק, ומוריד את הקצב לנמוך יותר בעצמו בשביל לשמור על הבריאות הסוללה שלו. ברוב הסוגים של הרכבים המודרניים טעינה מהירה זו עקומה שעולה בהתחלה ויורדת בסוף בהדרגה, עד לקצב טעינה איטי באופן מצחיק שלא עולה על טעינה ביתית לפעמים. הנהגים כמובן לא מטעינים בעמדות אקסטרה מהירות את הסוללה עד למאה אחוזים, וממשיכים לדרכם אחרי שמהירות ההטענה מתחילה לרדת.3. עמדות טעינה בבתים פרטיים

למי שרוצה להיות בשליטה מלאה על תהליך הטעינה של רכב החשמל שלו, יש אפשרות להתקין עמדת טעינה בביתו. זוהי אפשרות פרטית ואישית שמתאימה לאלו שרוכשים רכב חשמלי ורוצים לנצל את היתרונות שלו באופן טוטאלי.

רוב הרכבים החשמליים שקיימים היום בכבישי ישראל (וגם על המדף של סוכנויות הרכב) תומכים בטעינה ביתית בעוצמה של 11 של קילווואט שעה, למרות שרוב העמדות הביתיות משווקות היום תומכות בעוצמה של עד 22 קיולוואט שעה. 

 מנקודת מבט עתידית, זה מצוין שעמדה תתמוך גם ברכבים עם קצב טעינה מהיר יותר. שכן בטוח ייצרו כאלה בעתיד. בנוסף, עבודה בהספק מקסימלי מגדילה את הסיכויים לתקלות במוצרי חשמל. זה נותן הצדקה מסוימת בבחירת עמדה בהספק של 22 קילוואט כבר היום, אפילו שהרכבים  הנוכחיים תומכים רק ב11. הבדל המחירים  מינורי וזה מאפשר לצרכנים פחות להתלבט  
טכנולוגיה מתקדמת ובטוחה

הטכנולוגיה שמאחורי עמדות הטעינה לרכבי חשמל היא ברמה הגבוהה ביותר. היא מעניקה לנהגי הרכבים החשמליים נסיעה מהנה ומרשימה יותר.

הטכנולוגיה מאפשרת שהטעינה תתבצע בתנאים בטוחים ואינה תיעשה אם אין את התנאים הבטוחים לכך. זוהי מערכת חכמה שמבטיחה שהרכב והמטען יהיו בבטחה בזמן הטעינה.

נכון להיום הדרישות לעמדה ביתית הן לא פחות מ:


.שתהיה מתאימה לכל סוגי הרכבים החשמליים

עמדת הטעינה לרכב החשמלי תהיה מותאמת להתקנה חיצונית ופנימית ועמידה בכל תנאי מזג אויר עם תקן IP67

מגוון רב של אפשרויות תפעול- אפליקציה לניהול זמני הטעינה, כרטיס RFID, Bluetooth

שהמטען יהיה בעל חיבור לרשת התקשורת באמצעות חיבור Lan ישיר או Wifi

תומך בפרוטוקול OCPP1.6J

הספק טעינה 11 kW, חיבור חד/תלת פאזי 16A

כבל הטעינה באורך של 5 מטרים עם סוג חיבור Type2


עתיד התחבורה החשמלית

חשמל כדלקן - הצעד הבא בדרך

עם המהפכה החשמלית בעולם, נראה שעתיד התחבורה הוא חשמלי. רכבי החשמל מצויים בתחילת דרכם ועתידם מבטיח.

מערכת זו משמשת לנהגים שרוצים להיות בשליטה מלאה ומרחוק על תהליך הטעינה של רכב החשמל. היא כוללת מכשיר ניהול חשמלי שמקושר למערכת החשמל בבית וכך מאפשרת שליטה בטעינה מרחוק. לרוב כל זאת ניתן לביצוע באמצעות אפליקציה בטלפון נייד או באמצעות אתר אינטרנט. ראוי לציין שמערכות אלו מספקות מידע מדויק על תהליך הטעינה, אחוזי הטעינה, ועוד. זהו הפתרון המושלם למי שרוצה לשלוט בצורהמדויקת על טעינת הרכב החשמלי שלו.


תחבורה חשמלית - אופציה סבירה

המעבר לתחבורה חשמלית הוא תהליך טבעי וחשוב בעידן המודרני. כל עוד נשמר את האפשרויות המרשימות שמציעות חברות הייצור של רכבי החשמל, ניתן להיות בטוחים שהטכנולוגיה הזו תמשיך לפתח ולשדרג את עצמה.

במאמר זה, עסקנו סביב עמדות הטעינה לרכבי חשמל והטכנולוגיה החדשה שמאחורי התופעה הזו. אל תשכחו, אם ברצונכם לקרוא עוד מידע פשוט בקרו באתרנו.


ההמלצה שלנו היום- עמדת טעינה של אדוויס

אדוויס היא חברה ישראלית וותיקה מראש העין, הנחשבת מומחית גדולה בכל הקשור לחשמל ואלקטרוניקה 

.בנוסף, האחריות שהחברה מציעה משאירה אותך בראש שקט, עם ״תחושה שיש לך גב״ של חברה מעולה תוצרת כחול לבן

.כיום חברת אדוויס משווקת עמדות טעינה ישירות לצרכן, כך שאתם יכולים להכנס לאתר אדוויס ולהזמין מתוך מבחר גדול של עמדות מכל הסוגים והגדלים

ישנן עמדות של 11 ו22 קילואט במחיר תחרותי, ומשלוח חינם

קישור לאתר אדוויס